Новини

Козацькі забави

           Напередодні потрійного свята - Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та Покрови Богоматері - наші славні козаки та козачата зійшлися у змаганнях. Спочатку силу, уміння та винахідливість показали учні 3 та 4 класів, які так старалися довести, що кожен із хлопчиків справді славний козак. Сили виявилися рівними, тому перемогла дружба.

            Далі у двобої змагалися збірні команди джурів - учнів 5 - 11 класів. Тут було на що подивитися! Хлопці і на «конях» із шаблею скакали, і у чоботах 45 розміру естафету проходили, і козацькі шаровари одягали. Змагання вдалися - отримали задоволення і учасники, і глядачі. Навіть дощик, який, розпочався, не став на заваді, а тому швидко перейшов. А по закінченню змагань усі курені, у які сьогодні перетворилися класи, дружно ласували смачнючою козацькою кашею. 

Дари осені

            Дари осені - саме під такою назвою в закладі освіти пройшла виставка поробок з природного матеріалу. Старанно підійшли до роботи всі учні - від маленьких першокласників, які працювали разом з батьками, до солідних одинадцятикласників. В умілих дитячих руках гарбузи перетворювалися на хатку чи кошик, капустина стала зайчиком, яблука трансформувалися в гусениць. Були тут і дивовижні чудовиська, і аплікації з листя, і незвичайні їжачки з насіння соняшнику, винограду, шишок. Дійсно, в умілих руках навіть непомітний і звичайний овоч може стати шедевром.

Олімпійський тиждень


            Сильні, сміливі, спритні - це про нас! Усі учні закладу освіти люблять спорт, активно змагаються між собою за звання найспортивнішого класу, а тому із задоволенням включилися у проведення олімпійського тижня, який проходив з 13 по 17 вересня у закладі освіти. Розпочався тиждень із святкової лінійки, на яку урочисто занесли олімпійський прапор та запалили факел шкільної олімпіади. У цей день учні могли познайомитися із виставкою літератури та матеріалів з історії олімпійських ігор. Наступного дня першими у змагання включилися учні 1-2 та 3-4класів, для яких педагог-організатор провела «Веселі старти». Усі учасники були задоволені: ще б пак: і позмагались на славу, і солодкі призи одержали. Потім у «Стартах надій» зійшлися учні 5-7 класів. У неймовірній боротьбі перемогу здобули семикласники, другими стали п'ятикласники, а третіми- шестикласники.

                А далі усі класи зійшлися у футбольних баталіях. Навіть третьокласники так хотіли позмагатися, що не злякалися четвертокласників і у напруженому поєдинку здобули бойову нічию. Шестикласники поступилися семикласникам, серед учнів старших класів чемпіонами стали, як годиться, випускники. Закінчився тиждень лінійкою-нагородженням переможці та призерів та показовими виступами учасників гуртка з тайського боксу. 

Шкільний ярмарок


            10 вересня шкільне подвір'я наповнилося галасом дитячих голосів, ароматами свіжоприготованих страв. Тож забуяв-заграв шкільний ярмарок. Чого тільки тут не було! І солодощі, і запашні яблука та виноград, і домашні ароматні соки, і велетні-кавуни. Кожен клас подбав про прикрашання свого торгового місця. То тут, то там лунали заклики купити щось для себе чи своїх близьких. Ласкаве сонечко, весела музика створювали відповідний настрій. І продавці, і покупці дотримувалися карантинних вимог. Поторгували на славу! Усі учасники ярмарку одержали задоволення. 

 Рідна школо, здрастуй!

          Знову ми прийшли до тебе після довгих літніх канікул. Як добре, що маємо змогу навчатися у рідних класах, спілкуватися з друзями, бачити і чути пояснення своїх учителів! Нас сьогодні 105 учнів. І з добрими побажаннями приймаємо у свою шкільну сім'ю 8 першокласників. Для них сьогодні на лінійці звучали слова побажань від директора закладу освіти Ольги Сорокіної, першої вчительки Людмили Діхтярь, мам і тат, а також найстарших учнів - 11-класників. Вони підготували для малюків подарунки та маленькі дзвіночки як символ свята та частина великого шкільного дзвінка, який більше 1000 днів кликатиме їх на урок. З новим навчальним роком, шкільна родино! Нехай усім щастить!

Вітаємо переможця

              Щиро вітаємо Замикулу Камілу, ученицю 1 класу, із перемогою у відбірковому етапі конкурсу родовідного дерева «Нашому роду нема переводу»! Разом із керівником, яка є і мамою Каміли, Замикулою Я.В. маленька дослідниця дізналася про свій родовід до 5 покоління, у родинних альбомах відшукала фото прапрабабусів і прапрадідусів. Допомагав виготовити це диво-дерево тато Олександр Олександрович. Тому заслуга у перемозі сімейна! Так тримати!

Привітання для найчарівниших

           8 березня - свято весни, пробудження природи. А ще - це свято найпрекраснішої половини людства: бабусь, мам, сестричок, однокласниць - прекрасних представниць жіноцтва. Так уже давно повелося, що у цей день ми вітаємо їх зі святом. Не завадили цьому і цьогорічні обмеження, адже ніщо не може зіпсувати свято. Тому хлопчики майже всіх класів старанно готувалися до нього. Для мам виготовили подарунки своїми руками і підготували відеопривітання. Для дівчаток старанно готували смаколики і сюрпризи. І ніщо не змогло зіпсувати святковий настрій. Зі святом усіх! 

Ти для нас не просто поетеса

25 лютого минає 150 років з дня народження славної доньки України, всесвітньо відомої поетки Лесі Українки. До цієї дати у закладі освіти розроблено план заходів, який реалізували учителі української мови та літератури Аврам Н.В., Яковенко О.В., Гордієнко В.Г., учителі початкових класів та шкільний бібліотекар.

Цікавим для старшокласників був брейн-ринг «Літературна спадщина Лесі Українки». Учні 7 класу побували у сільській бібліотеці, де разом із сільським бібліотекарем Корнійчук І.А. подорожували сторінками Лесиних книг. П'ятикласники здійснили відеоподорож «Лесиними стежками», побувавши на Поділлі, у Києві. Фотоквест зацікавив і учнів 6 клас, які, щоб виконати його завдання, повинні були добре попрацювати з додатковою літературою. Як же старалися учні третього та четвертого класів, щоб стати переможцями читців поезій видатної дочки Прометея. Для них бібліотекар Діхтярь Л.О. провела цікавий захід «Я збагнула, що забуття не суджено мені». А наймолодші школярики, можливо, вперше доторкнулися до поетичних струн Лесиної душі на ранкових зустрічах «Знайомство з Лесею». Тепер усі учні школи можуть пояснити слова невмирущої поетки: « Я маю в серці те, що не вмирає...»

Птахи - наші друзі

Ми інструкцію вивчали,

годівнички будували.

Щоб малесеньких пернатих

Зерном, хлібом годували.

           Згідно плану виховної роботи закладу освіти, у лютому учні 1- 7 класів провели акцію « Живи, пташко!». Вони виготовляли годівнички, розвішували їх у шкільному саду та парку, заготовляли зерно та насіння, щоб підтримати пташок у найхолоднішу пору року.

           Цікаво спостерігати, як задоволені птахи весело щебетали, ніби дякуючи за красиві годівнички, виготовлені умілими руками дітей і батьків. 

Новорічна казка до дітей прийшла

           Новий рік - найочікуваніше і найулюбленіше свято всіх дітлахів. І ніякий карантин не може зіпсувати його. Тим більше, коли з нетерпінням малята чекають приходу улюблених Діда Мороза і Снігуроньки. І вони прийшли до нас у заклад освіти, щоб із дотриманням усіх карантинних вимог подарувати веселий настрій, радісний сміх, цікаві розваги і, звичайно ж, солодкі подарунки.

          Спочатку казкові герої завітали до учнів 1 та 2 класів. Всюдисуща Баба Яга хотіла зіпсувати свято першокласникам, та діти своїми виступами зачарували її. І уже у другокласників подобріла Бабуся Ягуся просила дозволу потанцювати та погратися з нею.

            Далі Дідусь Мороз (роль якого талановито зіграв учень 11 класу Даніїл Дюльгер) помандрував по черзі до учнів 3, 4, 5, 6, 7 класів. І кожна зустріч з ним, із внучкою Снігурочкою ( ученицею 11 класу Малою Катериною), Бабою Ягою ( ученицею 8 класу Григоренко Настею) була наповнена радістю, жартами, сміхом. А ще - солодкими сюрпризами, які одержали усі учні, та ще й не по одному! Спонсорами святкових подарунків стали відділ освіти, молоді та спорту Михайлівської сільської ради, ТОВ «Машівка- Агро-Альянс», НГВУ «Полтаванафтогаз».

            Свято вдалося на славу завдяки організованій роботі педагога-організатора Скляр А.В. та класних керівників Замикули Я.В., Ярошенко Л.М., Шевченко О.І., Діхтярь Л.О., Яковенко О.В., Коношенко Н.Л. та Аврам Н.В.

Рік математичної освіти

         Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про оголошення 2020-2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні»

          На його виконання у нашому закладі освіти учителями математики Михайлик С.М. та Михайликом В.М. складено заходів, виконання якого триває протягом навчального року. Учителі постійно поновлюють інформаційну дошку із математичними цікавинками, провели тиждень математики, в ході якого, враховуючи карантинні обмеження, були задіяні учні 5-11 класів. Для учнів середніх класів учителі підготували математичний атракціон, де демонстрували математичні фокуси, магію цифр і дій. Часто доводилося присутнім дивуватися: «Як це могло статися?».

             А учні 9-11 класів проявили інтелект та кмітливість у математичному квесті. Завдання на станціях були складними, але цікавими, працювали усі в поті чола.

            Та на цьому робота з реалізації плану року не зупинилася. Учителі постійно намагаються щось вносити нове, відшукати цікавинки, щоб довести, що математика не нудна, а цікава наука.

Місячник шкільної бібліотеки

Книги читати - багато знати

Під таким девізом пройшов місячник шкільної бібліотеки в Кустолово - Суходільській школі. Протягом місяця учні мали змогу дізнатися про сучасну українську книгу, відправитися у віртуальну подорож у далеку Англію, позмагатися в конкурсі на кращого читця поезій про осінь, зустрітися з місцевими поетами, переглянути численні виставки книг - новинки шкільної бібліотеки.

А старшокласників запросили на зустріч із звичайними і водночас незвичайними жителями нашого села. Ми щодня зустрічаємося з ними, та більшість дітей і не знають про їх талант. В цей день стежечка знову привела до рідної школи учительку-пенсіонерку Н.П. Алефіренко та вчителя музики Д.І. Волошина на зустріч з поетичним словом, щоб допомогти дітям доторкнутися серцем до світу поезії. І, затамувавши подих, слухали присутні рядочки поезій Надії Петрівни про найболючіші проблеми сьогодення: військові дії на Сході країни, майбутнє України. І злітала в класі пісня, яку майстерно виконала наша вчителька. А коли до слова запросили Д. І. Волошина, то всі згадали відомі кожному «ерудитівцю» слова гімну шкільної країни «Ерудит», табору «Зернятко», інші веселі дитячі пісеньки, жартівливі віршики про випускників та першачків, які легко народжувалися з-під його пера. А вірш про знедоленого хлопчика Степанка, колишнього нашого учня, не залишив байдужим нікого з присутніх.

Halloween

У рамках проведення року англійської мови у школі було проведено навчально-розважальний захід "Halloween". А як це було дивіться самі...

Зустріч з учасником бойових дій

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До цього дня в школі відбулися різні заходи: зустріч з ветераном війни в Афганістані Коношенком А.В., інформаційна хвилинка «Вони відчули на собі тягар афганської війни» з переглядом відеопрезентації «Наші односельці - учасники війни в Афганістані». Бібліотекар Діхтярь Л.О. підготувала виставку літератури «Відлуння афганської війни», яку з цікавістю переглянули учні середніх та старших класів.

Тиждень "Ні - насильству!"

Тиждень у школі проходив під девізом «Ні - насильству!». Він був спрямований на запобігання насильству в родині, у школі та торгівлі людьми. В рамках тижня проведені тематичні класні години. Педагогом Вороніним Є.О. проведено відеолекторії з переглядом відеофільмів «Жертва» (6-7 класи), «Якщо я не повернусь», «Домашнє насильство» (9-10 класи), підготовлено виставку плакатів «Торгівля людьми - як цьому запобігти», проведено лекцію «Мій вибір: життя без насильства» (9-10 класи).

 МО вчителів географії

23 лютого в школі проведено засідання  методичного об`єднання вчителів географії, на тему «Педагогічні інновації та традиційне навчання». Колеги обговорили важливі питання згідно теми. Учитель географії Шейко І.П. провела відкритий урок у 7 класі «Води суходолу Північної Америки». 

Конкурс "Найкращий читач"

2 березня  шкільним бібліотекарем Діхтярь Л.О. разом із сільським бібліотекарем Корнійчук І.А. для учнів 6 - 7 класів проведено захід «Найкращий читач». У першому турі брали участь усі учні. Шість переможців вийшли до другого туру, які за допомогою квітки-семицвітки відправились у подорож по 12-и станціях (Г.К.Андерсен, Т.Г.Шевченко, Л.І.Глібов, І.Я.Франко, міфи та ін..). Переможцем став учень 7-го класу Дюльгер Даніїл, призером - учень 6-го класу Литовченко Роман.

"Нумо, дівчата!"

4 березня для учнів 8-10 класів класний керівник 10 класу Штепа Олександр Іванович підготував і провів ігрову програму «Нумо, дівчата!» І, як чоловік та учитель фізкультури, побудував її не зовсім звично. Це було змагання грації, елегантності, здоров`я і фізичної краси. Бо змагалися дівчата в основному у спортивних конкурсах. Перемогу здобула команда 8 класу «Краса».  

"Юні господарочки"

6 березня для юних міс 3-4 класів учитель Шевченко Олена Іванівна провела змагання «Юні господарочки». Дівчатка показали як вони уміють допомагати мамам, що можуть зробити коли залишаються самі вдома. Конкурс був цікавий і кожна учасниця одержала солодкі призи.

«Священними шляхами Кобзаря»


9 березня до дня народження Т.Г.Шевченка учителем української мови та літератури Аврам Наталією Віталіївною разом з бібліотекарем Діхтярь Людмилою Олександрівною проведено інформаційну хвилинку «Священними шляхами Кобзаря». Для учнів початкових класів було також проведено заочну екскурсію «Шевченко відомий і невідомий», а для учнів 8-10 класів 10 березня будуть проведені Шевченківські читання на тему «Жінки в долі Кобзаря». 

Що ти знаєш про свої права?  

16 березня у школі відбулася зустріч з керівником Машівського бюро правової допомоги Дворовенком М.І., який провів для учнів 8-10 класів правове заняття на тему: «Що ти знаєш про свої права?». Захід проведено у вигляді гри-змагання між командами «Правознавці» та «Юристи». Учні мали змогу показати свої знання з історії держави та державотворення, знання законів, Конституції України. На обговорення також виносилися ситуації, які можуть трапитися у житті будь-якої людини. Гість дав відповіді на запитання про адміністративну, дисциплінарну та кримінальну відповідальність за вчинений проступок, правопорушення чи злочин.

ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


Минулий тиждень у школі - тиждень зарубіжної літератури. Учитель Вербич Олена Володимирівна спланувала роботу так, щоб охопити цікавими заходами усі вікові групи учнів. Так для учнів початкових класів проведено казковий КВН, учні 5-7 класів помірялися знаннями світових літературних шедеврів у грі-подорожі «Подорож у країну зарубіжної літератури», а старшокласники підготували та провели усний журнал «Класики світової літератури та Україна». Всі учні мали змогу почерпнути багато цікавого і корисного на інформаційній хвилинці «Книги, які надихають на зміни в житті та справляють незабутнє враження».

Робота в шкільному саду


Нарешті весна почала радувати нас своїм пробудженням. Усе навколо оживає, а справжні господарі наводять лад на своїх подвір`ях. Не стоять осторонь цієї справи і учні школи. Адже девіз нашого життя: «Школа - наш дім, а ми господарі в нім».

Два дні кипіла робота на шкільному подвір`ї. Учні 3-10 класів, увесь колектив школи наводили лад на квітниках, подвір`ї, спортивному майданчику. Приємно бачити результати своєї праці. Наче відразу піднялася травичка, усміхаючись добрим працівникам.

Та найбільше роботи потребував шкільний сад. Більшість дерев у ньому старих, і їх давно ніхто не розчищав, бо така робота нам самим не під силу. От і звернулися ми до своїх постійних безвідмовних помічників - ТОВ «Востокстройгаз». І, як завжди, знайшли розуміння і підтримку управляючого відділком Руслана Рудяги. Цілий тиждень працювали в саду добросовісні робітники із товариства Валерій Ванельчук та Іван Дюльгер. Вони обновили наш сад, подарували багатьом деревам друге життя. А надати транспорт, щоб вивезти весь непотріб, попросили Сергія Годину - в.о. директора виробництва установи МВК-9, яка теж частенько приходить нам на допомогу.

Як же працювали наші діти! Від маленьких мурашок третьокласників до дорослих десятикласників, разом з учителями, обслуговуючим персоналом - всі приводили сад в порядок. А тепер будемо чекати рясного цвітіння та доброго урожаю, яким зможуть поласувати всі. 

Тиждень здоров'я і спорту 

4 квітня - урочисте відкриття весняної шкільної спартакіади. У її програмі - змагання з волейболу, футболу, легкоатлетичні змагання. У запеклій боротьбі перемогу з волейболу здобула команда дівчат із 8 класу, яка перемогла і хлопців - дев'ятикласників, і змішану команду учнів десятого класу. Перемогли своїх суперників у молодшій віковій групі і шестикласники, які також стали чемпіонами у своїй групі з футболу.

Перелічити ж переможців легкоатлетичних змагань важко. Адже у кожному виді багатоборства свої чемпіони. 

Рух заради здоров'я


7 квітня у школі пройшов фестиваль ранкової зарядки «Рух заради здоров'я». Під веселий музичний супровід учні разом із учителями під керівництвом  Штепи О.І. провели ранкову зарядку на шкільному подвір"ї.

Тиждень перед Великоднем

         Напередодні великого свята Паски у школі проходив Великодній тиждень. Йому були приурочені класні години, на яких учні дізналися багато цікавого про традиції святкування Великодня, вчилися виготовляти писанки та шкрябанки, які потім об`єднали у великодні композиції. Чого на них тільки не було! Це Великодні кошики і ікони, і вишиванки. Визначити кращу було дуже важко. А тому переможцями визнані усі. А як нагорода - шматочок смачної великодньої паски, яку обов`язково скуштують завтра. А ще учні 5-7 класів представили свої аплікації та малюнки до виставки «Великодня веселка».

Я люблю Україну

Національно-патріотичне виховання є пріоритетним у системі виховання нашої школи. Традиційно навесні ми проводимо різні заходи в цьому напрямку. От і в цьому навчальному році учні 7-10 класів стали учасниками конкурсної ігрової програми «Я люблю Україну». У запеклому змаганні «синіх» і «жовтих» перемогу одержали «жовті» з відривом у 5 очок. Всі присутні мали змогу помилуватися прекрасними краєвидами рідного села, насолодитися мелодіями українських пісень, переглянути презентацію про учасників АТО - наших односельців, які майстерно підготували вихованці історико-краєзнавчого гуртка на чолі з керівником Вороніним Є.О. та Вербич О.В.

Із життя школярів

 Цікава екскурсія

Харків - один з найпотужніших та найпрекрасніших центрів України. Місто праці, місто науки, місто культури і памʼяток історії. Всім цим нас зацікавив Харків, і ми вирішили поїхати туди на екскурсію. Дорога була довгою, але цікавою, маршрут для багатьох був незнайомим, і ми з задоволенням розглядали будівлі та околиці, а бажаючі могли переглянути мультфільми завдяки зручному та комфортному автобусу.

Спочатку ми попрямували на шоколадну фабрику. Працівники були ввічливими з нами, показали процес виготовлення печива, пригостили чудовими солодощами і навіть дали змогу покреативити, розмалювавши цукерки різними видами глазурі.

Далі ми поїхали у музей залізничного транспорту. Скільки цікавого там побачили! Старі паровози, авто, форма залізничників, багато фото, макетів. Врешті ми зробили багато фото і відвідали досить незвичайне кафе.

Далі була запланована екскурсія по місту, яку проводила приємний екскурсовод Ольга Іванівна. Ми відвідали багато памʼяток міста, розглянули всі «Сім чудес Харкова», милувалися величністю памʼятника Шевченку, красивим фонтаном, пройшлися по площі Конституції. Це був веселий, цікавий огляд міста. 

 Ще по плану був парк Фельдмана або парк Горького. Ми довго сперечалися, що обрати, але більшість проголосувала за відвідування парку Фельдмана. Ті, хто були проти, засмутилися (серед них була і я), але коли прибули на місце і побачили чудове, затишне місце, прикрашене чудовими осінніми квітами та будівлями, ми змінили свою думку. У парку було багато тварин: білий тигр, орангутанг, ведмідь, вовк; птахи, які дуже цвірінчали, Вразила всіх присутніх величезна кількість прекрасних хризантем. Здавалося, квіти ростуть скрізь: на старих пеньочках, на клумбах, прямо біля доріжок. Після чудових вражень та емоцій, отриманих у парку Фельдмана, всі вирушили додому. В автобусі ми отримали подарунки з шоколадної фабрики. Екскурсія закінчилась на досить приємній ноті. Всі були щасливі, ще довго обмінювалися своїми враженнями з друзями.

Ми хочемо подякувати керівництву школи та мережі туристичних агенцій «Феєрія мандрів» за чудову подорож, приємні емоції. Сподіваємося, що найближчим часом поїдемо на екскурсію до ще одного чудового міста рідної України.

Катерина Шаравар, учениця 9 класу .

Школяриковий сміхограй

Цікаво і змістовно минають шкільні будні учнів Кустолово-Суходільської школи. Кожен тиждень проходить під певним девізом, а учні дізнаються щось нове та корисне для себе. Ось і недавно у школі проходив тиждень початкової школи «Школяриковий сміхограй». Наймолодші школярі ретельно готувалися до заходів. Адже вони цілий тиждень були в центрі уваги всієї школи.

Розпочався тиждень святковою лінійкою, на яку в гості до школярів завітали відомі герої мультфільму «Смішарики», герої народних казок. Як завжди, Баба Яга, яку майстерно зіграла Настя Бережна, хотіла завадити святу і викрала ключик у школяриків. Та добрі знання, дружба і вміння допомогли дітям врятувати свято. У цей же день для учнів 1-4 класів було проведено конкурс малюнків до мультфільмів та розваги від Смішариків. 

Другий день був присвячений природі і називався «День друзів природи». Учні 3 класу разом із класним керівником Ярошенко Л.М. підготували та провели Свято зимуючих птахів, а разом із учнями 4 класу підготували проект «Птахи - наші друзі». Учні 1-2 класів із інтересом відгадували завдання вікторини «Я у світі не один, що я знаю про тварин». А на закінчення дня природолюбів учні початкової школи разом із старшокласниками провели акцію «Нагодуй пташину». І замайоріло шкільне подвір'я різноманітними годівничками, виготовленими умілими рученятами.

У середу на учнів чекала цікава розважальна програма «Валентин і Валентина», яку провела педагог-організатор Хижняк О.О., а в четвер учні 4 класу разом із класним керівником Шевченко О.І. запросили всіх на фольклорне свято «Стрітення». Багато цікавого дізналися діти про народні традиції святкування цього дня, народні прикмети, ігри, пов'язані з цим святом.

У п'ятницю учнів 1-2 класів класні керівники Замикула Я.В. та Діхтярь Л.О. запросили на свято «Загадки бабусі Зими», на якому, крім загадок, діти вивчили нові народні ігри та зимові розваги, позмагалися у вимові скоромовок. А закінчився тиждень дискотекою та нагородженням найактивніших учасників, ними стали Герасименко Маша, Бережна Настя, Герасименко Владик - учні 4 класу, Аврам Владик, Лавренко Віка, Немятов Масим з 3 класу.  

           Кустолово-Суходільський ліцей Михайлівської сільської ради Полтавського району Полтавської області                                  Вишнева 1,  с. Кустолово-Суходілка Полтавський район Полтавська область, 39433
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати