БУЛІНГ
телефони довіри
Дитяча лінія - 116111 або 0800500225 (з 12.00 до 16.00);
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу - 116000;
Гаряча лінія з питань запобігання насильству - 116123 або 0800500335;
Уповноважений Верховної Ради з прав людини - 0800501720;
Уповноважений Президента України з прав дитини - 0442557675;
Центр надання безоплатної правової допомоги - 0800213103;
Національна поліція України - 102.

ДО УВАГИ ВСІХ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!
Найбільша цінність кожної дитини - її життя. Посягання на нього, як і загроза здоров'ю, фізичне насильство є недопустимим. За виникнення будь-якої небезпеки ви можете звертатись:
Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»:
Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда-Україна»:
0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)
Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.
Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.
Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):
116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів),
0-800-500-225 та 116-111
Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.
Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:
(044) 255-64-50
Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:
Зателефонувавши за номером 0 800213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:
- інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальній послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;
- безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- правові консультації;
- зв'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв'язку.
У випадку насильства чи булінгу батьки можуть отримати допомогу:
- у керівника закладу
освіти, класного керівника чи вчителя;
- у відділі освіти,
молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради;
- у департаменті
освіти і науки Полтавської
обласної державної адміністрації,
- у Єдиному Всеукраїнському контакт-центрі безоплатної правової допомоги 0
800 213 103.
- на безкоштовній національній «гарячій» лінії з попередження домашнього насильства 116123.
Учні завжди можуть отримати професійну допомогу, звернувшись на Національну дитячу "гарячу лінію" 116 111 з 12:00 до 16:00, 0-800-500-225
У пригоді вам можуть стати наступні документи:
Порядок реагування на булінг
Порядок реагування
на доведені випадки булінгу (цькування) в Кустолово-Суходільському ліцеї (відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII")
- У разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
- Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
- Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
- Визначаються особи, причетні до булінгу (цькування ).
- Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення та підлягають адміністративному стягненню:
- Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
- Така ж поведінка,вчиненагрупою осіб абоповторнопротягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
- За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.
Порядок подання заяви про випадки булінгу
Порядок подання та розгляду заяв
про випадки булінгу (цькування)
В Кустолово-Суходільському ліцеї ё
(відповідно до Закону України від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який набрав чинності 19.01.2019 року)
- Заяву про випадки
булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього
процесу.
2. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов'язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .
3. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов'язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.
4. Учасники освітнього процесу подають заяву керівнику закладу освіти про випадки бу лінгу стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
5. Керівник закладу освіти розглядає звернення у визначений законодавством термін та видає наказ про проведення розслідування.
6. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає її засідання. До складу комісії входять директор школи, педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьки постраждалого та булера для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
7. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
8. Якщо випадок цькування був одиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв'язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.
9. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
10. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії
11. Здобувач освіти або інший учасник освітнього процесу, який постраждав від булінгу, може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім'ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім'ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з'ясувати всі обставини булінгу
Заява про булінг
ЗРАЗОК
Директору
Кустолово-Суходільського ліцею
Михайлівської сільської ради
Полтавського району
Полтавської області
ПІБ заявника (повністю), учителя,
учня___ класу, батька, матері
Домашня адреса:
Контактний телефон:
ЗАЯВА
Я, _____________________, інформую про випадок булінгу над учнем __________________________________________ з боку _______________________ або групи учнів:___________________ .
(Далі в довільній формі викладаються докладно всі обставини)
До заяви додаю фото- та відеоматеріали (за наявності).
Дата Підпис
НЕ БІЙТЕСЬ ВІДКРИТО ГОВОРИТИ ПРО НАСИЛЛЯ - ТАК МИ РАЗОМ ЗМОЖЕМО БОРОТИСЬ ПРОТИ НЬОГО!
Додайте текст тут...